12:30 9 September 2020 r., imieniny: Sergiusza, Piotra, ¦cibora

Liczba odwiedzin: 10640

Informacje

  • WARSZTATY DLA RODZICÓW „BEZ KLAPSA” 2013-08-12

    Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zwoleniu serdecznie zaprasza rodziców dzieci w wieku 0-4 lat na warsztaty:
    „Bez klapsa - jak z miłością i szacunkiem wyznaczać dziecku granice”.
     
    Na czym polega warsztat?
    Zajęcia trwają 12 godzin (rozłożonych na 6 spotkań), będą odbywać się w grupie kilkunastu rodziców, prowadzone będą metodą warsztatową, z wykorzystaniem rozmów na forum, ćwiczeń w grupie. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Po zakończeniu zajęć uczestnicy otrzymają zaświadczenie o ukończeniu warsztatu "Bez klapsa...".
    Poruszone zostaną tematy związane z konsekwencjami stosowania klapsa i innych metod niesprzyjających rozwojowi dziecka oraz radzeniem sobie z przeżywanymi przez rodzica trudnymi emocjami (złością, bezradnością, poczuciem winy). Zwrócimy uwagę na wyznaczanie dziecku granic poprzez zastosowanie konsekwencji połączonych z aktywnym słuchaniem dziecka oraz nazywanie swoich emocji i oczekiwań. Przedstawimy konstruktywne metody i zachęcimy do ćwiczenia nowych umiejętności.
    Jakie korzyści mają rodzice uczestniczący w warsztatach?
    • zwiększenie rozumienia powodów swoich dotychczasowych zachowań w relacji z dzieckiem;
    • zwiększenie wiedzy na temat konsekwencji stosowania klapsów i innych niekonstruktywnych metod wobec dziecka;
    • wzrost umiejętności rozpoznawania i nazywania emocji u siebie i u innych;
    • poznanie sposobów radzenia sobie z własnymi  uczuciami i myślami w sytuacjach trudnych;  
    • poznanie alternatywnych metod służących zachęcaniu dziecka do współpracy i wyznaczaniu mu granic;
    • zmniejszenie poczucia bezradności i bezsilności w sytuacjach trudnych oraz wzrost poczucia kompetencji jako rodzica;
    • wsparcie i możliwość skorzystania z doświadczeń innych rodziców.
    Warunkiem uczestnictwa jest złożenie formularza zgłoszeniowego (do pobrania w przedszkolu, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i stronie internetowej www.pppzwolen.pl). Liczba miejsc ograniczona (przypadku dużego zainteresowania zagadnieniem zajęcia mogą być organizowane cyklicznie).
    Początek zajęć 29 października!
     
    Osoba prowadząca: psycholog Magdalena Michałowska-Kmiecik

  • AKADEMIA OCHRONY PRZED PRZEMOCĄ – JAK EDUKOWAĆ MŁODZIEŻ 2013-03-14

            W Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zwoleniu od 19.03.2013 r. rozpoczną się zajęcia profilaktyczne dla młodzieży mieszkającej w internacie przy OHP w Zwoleniu. Tematyką cyklu sześciu spotkań będą różne formy przemocy, z jakimi mogą się spotkać na co dzień uczniowie (przemoc w rodzinie, przemoc rówieśnicza, komercyjne wykorzystywanie seksualne). Spotkania będą odbywać się raz w tygodniu, w grupie 10-15 osobowej, na terenie tutejszej Poradni.
    Warsztaty podzielone są na sześć modułów:
    1. Przemoc rówieśnicza.
    2. Przemoc w rodzinie.
    3. „Sponsoring”.
    4. „Dowód miłości”.
    5. Handel dziećmi.
    6. Telefon zaufania.
    Poprzez udział w zajęciach młodzież pozna metody przeciwdziałania przemocy i wykorzystywania. Zajęcia będą łączyć elementy wykładu na dany temat oraz warsztatu. Prowadzone będą metodami aktywnymi. Wykorzystana w nich zostanie historia młodej osoby, która zetknęła się z przemocą. Główny cel spotkań to przekazanie młodzieży informacji o tym jak zareagować w trudnej sytuacji i do kogo zwrócić się o pomoc.

    Koordynator programu: Edyta Karbowińska

  • PODSUMOWANIE DOTYCZĄCE CYKLU SZKOLEŃ 2013-03-05

    Podsumowanie dotyczące cyklu szkoleń zorganizowanych przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Zwoleniu we współpracy z Fundacją Pomocy Edukacyjno-Terapeutycznej dla Niepełnosprawnych SCOLAR w ramach programu „POMAGAM – WIEM JAK”
    Od października 2012 r. do marca 2013 r. trwał cykl szkoleń dla nauczycieli i specjalistów w ramach projektu „POMAGAM – WIEM JAK!”. Program dotyczył szkoleń z zakresu pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Realizowany był przez Fundację Pomocy Edukacyjno-Terapeutycznej dla Niepełnosprawnych SCOLAR we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Zwoleniu. Szkolenia odbywały się w systemie weekendowym.
                Pracownikom poradni udało się pozyskać cztery czterdziestogodzinne szkolenia:
    - trzy dotyczyły pracy z uczniem z ADHD i były przeznaczone dla nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu zwoleńskiego;
    - jedno  pt. „Podstawowe zagadnienia dotyczące diagnozowania, różnicowania i terapii dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu”, którego odbiorcami byli specjaliści pracujący w poradniach psychologiczno – pedagogicznych w Zwoleniu, Lipsku, Radomiu, Kozienicach, Piasecznie, Pionkach.
    Ogólnie w szkoleniach udział wzięło 67 nauczycieli ze szkół z terenu powiatu zwoleńskiego: PSP Zwoleń (25 osób), PG Zwoleń (5 osób), PG Przyłęk (8 osób), PSP Sycyna (4 osoby),  PSP Czarnolas (2 osoby), PSP Paciorkowa Wola (5 osób), PG Strykowice Górne (2 osoby), PSP Niedarczów (2 osoby), PSP Babin (2 osoby), PSP Zakrzówek (3 osoby), PG Tczów (2 osoby), PSP Łaguszów (2 osoby), PSP Kowalków  (2 osoby) oraz po jednej osobie z PSP Mszadla Stara, PSP Grabów, PSP Policzna. W szkoleniu dla specjalistów z poradni psychologiczno – pedagogicznych udział wzięły 42 osoby.
    Zajęcia prowadzili specjaliści na co dzień pracujący z dziećmi z różnego rodzaju zaburzeniami, w szczególności z ADHD, autyzmem i Zespołem Aspergera:
    - Beata Chrzanowska – Pietraszuk: psycholog, pedagog specjalny, psychoterapeuta;
    - Ewa Urbanowicz, lekarz: specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży;
    - Agnieszka Łucjanem: psycholog, terapeuta;
    - Katarzyna Płócienniczak: psycholog, terapeuta.
    Każdy z uczestników został wyposażony w pakiet materiałów szkoleniowych. Projekt został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Koszty w przeliczeniu na jednego Uczestnika to 1189,93 zł za jedno czterdziestogodzinne szkolenie. Pomoc w realizacji przedsięwzięcia udzieliło organizatorom Starostwo Powiatowe w Zwoleniu, które udostępniło lokal na dwa szkolenia, zapewniło sprzęt multimedialny oraz poczęstunek. Jedno ze szkoleń odbyło się na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu, a ostatnie w nowo pozyskanym lokalu w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Zwoleniu.
    Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i wysoką frekwencją, uczestnicy pozytywnie wypowiadali się na temat szkoleń.
     
    Opracowały:
    Joanna Zubrzycka, Izabela Młyńska.

  • DRUGI CYKL SZKOLEŃ DOTYCZĄCY PRACY Z UCZNIAMI Z ADHD 2013-02-24

              Dnia 17 lutego 2013 r. w siedzibie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zwoleniu rozpoczęła się druga edycja szkoleń dla nauczycieli i specjalistów zajmujących się pomocą psychologiczno – pedagogiczną. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest zespół pedagogów z  Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zwoleniu w składzie: Joanna Zubrzycka, Izabela Młyńska, Edyta Karbowińska. Szkolenia są częścią projektu unijnego realizowanego przez Fundację Pomocy Edukacyjno – Terapeutycznej Dla Niepełnosprawnych „SCOLAR” w Warszawie. Realizowany jest 40 – godzinny blok szkoleniowy: „Uczeń z ADHD”.
    Jedną z prowadzących szkolenie jest Pani Beata Chrzanowska – Pietraszuk – psycholog, pedagog specjalny, psychoterapeuta. W zajęciach uczestniczy 19 nauczycieli ze szkół z powiatu zwoleńskiego. Nauczyciele i specjaliści zostali już zapoznani z podstawowymi informacjami dotyczące ADHD – etiologia, objawy i skutki objawów .Oprócz wykładu prowadząca wykorzystywała metody aktywne, które przyczyniły się do bardziej efektywnego zrozumienia problemu. Już po pierwszym spotkaniu uczestnicy wyrażali swoje pozytywne opinie dotyczące szkolenia. Ponadto jeden z czterech dni szkoleniowych poprowadzi p. dr. Ewa Urbanowicz - specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży zapoznając uczestników z zagadnieniami farmakoterapii ADHD.  Osobom obecnym na zajęciach zostały przekazane materiały szkoleniowe.
     
    Opracowała: J. Zubrzycka, I. Młyńska

  • GRUPA WSPARCIA DLA RODZICÓW DZIECI Z NADPOBUDLIWOŚCIĄ RUCHOWĄ 2013-01-15

                Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci, które przejawiają trudności w koncentracji uwagi, nadruchliwość i zachowania impulsywne, do uczestnictwa w organizowanej przez psychologów grupie wsparcia. Spotkanie organizacyjne odbędzie się dnia 23 kwietnia 2013r. o godz. 16.30 w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zwoleniu. Chętnych prosimy o kontakt telefoniczny (48 676 26 13) lub bezpośrednio w sekretariacie placówki do 15 kwietnia 2013r.

Aktualności

  1. 2020-09-08

    PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA
    W PORADNI PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNEJ W ZWOLENIU
    W CZASIE EPIDEMII COVID – 19
    obowiązujące od 1 września 2020 r.
     

    więcej
  2. 2020-05-26

    PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA DOTYCZĄCE BEZPOŚREDNIEJ PRACY Z KLIENTEM W PORADNI PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNEJ W ZWOLENIU OBOWIĄZUJĄCE W CZASIE EPIDEMII
    (AKTUALIZACJA)

    więcej
  3. 2020-05-06

    PROCEDURY BADANIA DIAGNOSTYCZNEGO W PORADNI PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNEJ W ZWOLENIU

       OBOWIĄZUJĄCE W CZASIE EPIDEMII COVID - 19

    więcej
przejdź do Aktualności

Poradnia
Psychologiczno-Pedagogiczna
w Zwoleniu

ul. Kościuszki 39
26-700 Zwoleń

tel. 48 676 26 13
fax 48 676 26 13

e-mail: poradnia@zwolenpowiat.pl

Biuletyn Informacji Publicznej